Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poezja według Nereusza

02-12-2018, 21:03 Agnieszka Lewko

Już po raz trzynasty odbył się nastrojowy Koncert Poetycki zorganizowany przez kluby młodzieżowe Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza. W sobotę (1.12) na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty zaprezentowali się członkowie stowarzyszenia, przyjaciele oraz zaproszeni goście. Podczas koncertu przeprowadzona została także kwesta wspierająca dzieci i młodzież w nereuszowych placówkach.

- Spotykamy się na tym koncercie wszyscy razem od trzynastu lat i wspólnie śpiewamy. Robimy coś razem, ponieważ chcemy dobro podać dalej, tak jak mówi hasło naszej organizacji.  Podczas koncertu prezentują się nasi absolwenci, a także profesjonalni muzycy. Co roku wybieramy inny repertuar z kręgu poezji śpiewnej. Ten koncert jest dla podopiecznych stowarzyszenia  - zaznaczyła Barbara Smolicha ze Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza.

W tym roku przy okazji koncertu zbierano fundusze na młodzież, dzieci i seniorów, czyli podopiecznych Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza, a klimatycznego koncertu można było posłuchać aż dwa raz w ciągu sobotniego popołudnia. Za każdym razem sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi.


Komentarze