Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poetycki recital

04-01-2018, 10:50 Miejskie Centrum Kultury im. H.Bisty

W piątek 12 stycznia o godz. 18.00 w Miejkskim Centrum Kultury odbędzie się recital piosenki poetyckiej i aktorskiej „Dobry we mnie diabeł” w wykonaniu Moniki Szomko i Wojciecha Sanockiego. Bilety w cenie: 20 i 25 zł. 

Będzie poetycko-muzycznie. Usłyszycie m.in. Osiecką, Stachurę, Brela. Będzie osobiście i kameralnie. Cicho i głośno jednocześnie. Będzie o czymś. O miłości, tęsknotach, nieporozumieniach, nadziei...

Czas trwania: ok. 1h

O artystach:
Monika Szomko – aktorka, ur. 19.07.1990 roku w Bytomiu, absolwentka Lart Studio (2010) w Krakowie oraz Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego (2013), w styczniu 2014 roku zdała egzamin  eksternistyczny dla aktorów dramatu przed Komisją Egzaminacyjną ZASP w Warszawie; związana głównie z teatrami na Śląsku – m.in. z Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach (m.in. „Komedia teatralna” reż. G. Kempinsky, „Przygody Sindbada Żeglarza” reż. J. Kilian), Teatrem Bez Sceny Andrzeja Dopierały („Ciemno. Jasno. Cień.” reż. A. Dopierała), Teatrem Rawa („Zima pod stołem” reż. E. Kubiak), Teatrem Czwarta Scena (spektakl w konwencji commedii dell’arte „Na bulwarach Rawy“), ale również z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim („Stilon – najlepszy ze światów“ reż. J. Głomb) czy Teatrem Cracovia z Krakowa („Balladyna” reż. A. Kasprzyk); sześciokrotnie gościła na Krakowskim Salonie Poezji i Muzyki Anny Dymnej w Operze Śląskiej; brała udział w różnych projektach (np. projekt Fundacji Teatralnej w Katowicach - spektakl „Wakacje w Holandii” reż. A. Chechelska, inne - spektakl „Dextral“ w reż. K. Pawłowskiej z Teatru Porywacze Ciał z Poznania, „Hamlet“ W. Szekspira w reż. Dariusza Wiktorowicza mający premierę w Teatrze Gtoreska w Krakowie) i warsztatach teatralnych, w tym także międzynarodowych (np. „Gdyby to była moja ulica” w Rennes, we Francji, organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa z Warszawy); w grudniu 2015 roku zrealizowała swój autorski projekt – recital piosenki poetyckiej i aktorskiej p.t. „Dobry we mnie diabeł“ (reż. Jerzy Głybin) w Teatrze Bez Sceny w Katowicach, następnie premiera prasowa tegoż tytułu odbyła się w maju 2016 roku w Teatrze Korez w Katowicach; w listopadzie 2016 roku zadebiutowała w konkursie literackim - XX Turnieju Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka w Bytomiu, na którym otrzymała pierwszą nagrodę – Statuetkę Bytomskiego Pióra. Zagrała epizody aktorskie w takich serialach jak „M jak miłość“, „Klan“, „Na Wspólnej“, oraz w filmie dokumentalnym w reż. Wojciecha Królikowskiego p.t. „Mój Niemansland“. Od 2017 również aktorka dubbingowa (serial animowany p.t. „Dziki Świat Braci Kratt“ dla stacji Polsat Jim Jam). Prowadzi różne warsztaty teatralne m.in. dla Fundacji Inicjatywa z Bytomia, współpracuje z Szkołą Aktorską Teatru Śląskiego jako asystentka dr hab. Jerzego Głybina przy przedmiocie „Mówienie wierszem“.

Wojciech Sanocki - pianista, kompozytor, aranżer- absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności kompozycja-aranżacja, konsultacje Akademia Muzyczna-wydział kompozycji. Studia Podyplomowe UŚ. - Pedagogika i Psychologia.

Osiągnięcia:
Producent i aranżer płyty kolędowej p.t." Oj siano, siano..." z udziałem A. Fatygi i E. Urygi- listopad 2005r.
Kompozytor i aranżer płyty zespołu wok.-tanecznego "Ychtis" pod tytułem "Niebo w dobrym humorze" z udziałem Ewy Urygi i Jacka Wójcickiego.
Pianista towarzyszący solistom podczas Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2003 i 2004, oraz uczestnik Telewizyjnych Spotkań Zamkowych-"Śpiewajmy poezję" Olsztyn 2003, 2005.
Uczestnik cyklu imprez muzycznych na "Dniach polskich" podczas "Dni Swiatła" Essen 2004.
Zdobywca nagrody dla najlepszego akompaniatora w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej- Rybnik 2004.
Jest zdobywcą III-ciej nagrody kompozytorskiej na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej- Poznań 1998, co zaowocowało produkcją kasety z piosenkami dziecięcymi. p.t."Śpiewam bo lubię" -agencja Mediart Warszawa 2000r.
Kompozytor muzyki teatralnej - m.in. Teatr Polski w Bielsku Białej- "Zagraj to jeszcze raz Sam", "Raskolnikow", w reż Marka Gaja, "Senator" -czyli Niemiec w Polsce w reż. Stanisława Bieniasza, twórca opracowania muzycznego do spektaklu "Mein Kampf" w reż. Henryka Baranowskiego, kompozytor i wykonawca muzyki do monodramu p.t. "Jazzowa historia" w reż. Piotra Jędrzejasa.
Uczestnik cyklicznych kameralnych koncertów od 1996r w Niemczech-Kammermusikabend mit dem Radost-Ensemble Geilenkirchen.
Producent pierwszej w Polsce płyty kompaktowej z utworami Jacquesa Brela "Brel" do tekstów W.Młynarskiego, koncerty promujące płytę z udziałem W.Młynarskiego, A. Fatygi i M. Rachonia
Aranżer płyty zespołu muzyki folkowej "Pejzaż".

 


Komentarze