Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Podążam za Tobą

07-05-2012, 12:33 Monika Herman - Sopniewska

Specjalna edycja wierszy Janusza Biskupka – mieszkańca Goduli, powędrowała dziś z rąk autora do prezydent miasta Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic. To jego pierwszy tomik poezji, autor czeka na recenzję. Jeśli będą dobre – powstaną kolejne wiersze.

Tomik poezji „ Podążam za Tobą” napisał, kiedy leżał w szpitalu. To wiersze inspirowane życiem Jana Pawła II, ilustrowane zdjęciami relikwii artystów z Poznania.  

- Mam kłopoty z sercem, często leżę na laryngologii onkologicznej i wtedy mam czas na przemyślenia. Kiedy cztery lata temu moja mama miała zawał serca i było mi naprawdę bardzo ciężko, jechałem do niej do szpitala, usłyszałem w radiu utwory pisane dla papieża i zacząłem o tym myśleć, a potem moja mama wyzdrowiała. I pomyślałem, że przeleję te moje przemyślenia w postaci wierszy na papier. Pomogli mi przyjaciele – mówi Biskupek, autor wierszy.

Tak powstawały te utwory, prawie cztery lata. Choć na razie nie zostały wydane, specjalna edycja tomiku trafiła do rąk prezydenta Rudy Śląskiej – Grażyny Dziedzic. To hołd za zaangażowanie w sprawy miasta.

- To są wiersze, które są hołdem dla papieża. Są tutaj opisane jego wędrówki papieskie i  uczucia jakie towarzyszyły Polakom, kiedy Jan Paweł II zmarł  - mówi Biskupek o swoich utworach autor. 

 - Obiecuję, że przeczytam.  Bardzo lubię poezję. Lubię w ogóle czytać, również poezję i cieszę się, że mieszkańcy z miasta piszą wiersze. Musimy pomyśleć jak wypromować tych naszych rudzkich artystów – powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent miasta.

Janusz Biskupek nie nazywa siebie poetą, choć być może właśnie się nim staje. Wiersze i rymy wszędzie za nim chodzą i chcąc nie chcąc, musi je zapisywać. Po napisaniu pierwszych utworów poczuł, że to właśnie chciałby robić w życiu.

- Być może coś oświeciło tę moją głowę na starość i przyszły do mnie jakieś talenty, jakich wcześnie nie posiadałem – śmieje się Biskupek i dodaje:

 – Nie chodzi mi o świętość, chodzi mi o podążanie w sensie pomocy osobom niepełnosprawnym, biednym na tyle, na ile przy pomocy moich przyjaciół uda nam się pomóc. Staramy się biednym, niepełnosprawnym pomóc jak tylko możemy. I jak wydam ten tomik poezji – to planujemy ze sprzedaży każdej książki przekazać 5 złotych właśnie dla najuboższych z miasta – dodaje Biskupek.

Utwory nie zostały jeszcze wydane. Wszelkich informacji należy szukać na portalach społecznościowych, gdzie autor wierszy ma swoje konto.

 

Monika Herman - SopniewskaKomentarze


15-08-2012, 06:19
.Wioletta. O. napisał(a):

kto daje biednym sam jest wielki sercem,kłaniam sie i zycze dalszych sukcesów.

15-07-2012, 14:29
irmina napisał(a):

Brawo panie Januszu ,,Jest Pan Wielki ,,Czekam na kolejne pana wiersze .Pozdrawiam goraco.

03-06-2012, 08:22
Bożena sroczyńska napisał(a):

Jest pan przykładem człowieka dla którego niepełnosprawność,niepowodzenia nie są w stanie przeszkodzić robic dobre rzeczy,pańska działalność dla dzieci jest znana,wielki podziw i szacunek.

18-05-2012, 13:54
Aldona.O. napisał(a):

Wielkie brawa i szacunek dla takich ludzi,szkoda że jest ich tak mało.daje pan przykład jak można pom agac,pozdrawiam serdecznie.

18-05-2012, 09:51
Miłka.P. napisał(a):

Jestem mile zaskoczona,to cudowne co pan robi,pozdrawiam wszystkich którzy w tym pomagaj a..

16-05-2012, 08:17
Grażyna.B. napisał(a):

Jestem pod wrażeniem,mój kolega,brawo janusz,wiem o twojej pomocy dzieciom,ale ten tomik mnie zaskoczył,oczywiscie pozytywnie,pozdrawiam ciebie i redakcje,wielki szacunek,brawo.

16-05-2012, 06:25
Ilona..K. napisał(a):

Ten tomik,idea tego,hołd dla papieża i dla dzieci,to cos wielkiego,pozdrawiam cieplutko wszystkich,.....

15-05-2012, 16:06
iza stepień napisał(a):

jestem pod wrażeniem,janusz ,wrazliwy człowiek na krzywde ludzka i teraz coś tak pięknego,jestem pod wrażeniem,zachwycona,pozdrawiam was wszystkich kochani..

15-05-2012, 12:46
MARIAN WERSEL napisał(a):

Pozdrawiam panią Prezydent,pana Janusza i redakcje Wiadomości,wielki szacun i uznanie............

15-05-2012, 09:08
Zenon,Koszycki napisał(a):

Brawo,brawo,brawo.pozdrawiam was wszystkich i życzę dalszych takich super inicjatyw,......

15-05-2012, 04:58
ola zuber napisał(a):

Super ,piękna inicjatywa,jak najbardziej miasto powinno promowac takich ludzi,a prasa nagłaśniać,prosze tylko o wiadomości gdzie będzie można kupic ten Tomik o naszym Wielkim Polaku,,brawa dla was Redakcji za nagłaśnianie takich ludzi.pozdrawiam,.

14-05-2012, 18:26
aARTUR SITARZ napisał(a):

MOJE SZCZERE GRATULACJE PANIE JANUSZU,A WY KOCHANI JAK NAJWIĘCEJ NAPISZIE GDZIE I KIEDY MOŻNA BĘDZIE KUPIĆ COŚ TAK WSPANIAŁEGO I TO NAPISANE PRZEZ ZIOMALA.BRAWOOOOOOOOOOOO!!!

14-05-2012, 12:48
monika ledwoń napisał(a):

Brawa dla pana Janusza,brawa dla pani Prezydent,brawa dla redakcji wiadomości,tacy ludzie sa potrzebni,pomoc dzieciom,biednym to jeden z najwyższych celów,BRAWO.