Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Podarowali uśmiech małym pacjentom

07-12-2021, 12:40 Joanna Oreł

Ponad 130 kalendarzy adwentowych przygotowali uczniowie rudzkich szkół w ramach konkursu charytatywnego „Podaruj dzieciom w szpitalu uśmiech”, organizowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 18. Podarunki trafiły do małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego rudzkiego Szpitala Miejskiego oraz Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Uczniowie własnoręcznie wykonali kalendarze adwentowe z 24 okienkami zawierającymi niespodzianki (upominki typ zabawki lub słodycze). W sumie zgłoszono 133 prace z ośmiu szkół podstawowych. – Uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością i zaangażowaniem. Dziękujemy zarówno im, jak i ich rodzicom oraz nauczycielom. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez tej współpracy prace nie powstałyby na tak wysokim poziomie – mówi Sandra Loska, nauczycielka plastyki i muzyki w SP nr 18, która wraz z nauczycielką języka angielskiego, Agnieszką Błońską koordynowała akcję. – Wśród najciekawszych prac warto wymienić na przykład kalendarz adwentowy składający się ze skarpetek zrobionych na drutach, makiety miasteczka zimowego, czy kalendarze w kształcie stojących choinek – wylicza Sandra Loska.

Uczniowie często dołączali do kalendarzy listy, w których opisywali siebie i za pośrednictwem których chcieli przekazać kilka dobrych słów rówieśnikom. Zebrane w ramach akcji kalendarze przekazane zostały małym pacjentom Oddziału Pediatrycznego rudzkiego Szpitala Miejskiego oraz Oddziału Kardiologii Dziecięcej i Oddziału Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. – Oprócz tego przekazaliśmy m.in. gry, zabawki i materiały plastyczne zebrane u nas w szkole – mówi Sandra Loska. – Chcielibyśmy podziękować przy okazji Aleksandrze Poloczek z ramienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz radnemu Rafałowi Wypiorowi za pomoc w przekazaniu darów – dodaje.

Spotkanie laureatów konkursu oraz wręczenie upominków ma się odbyć po poprawie sytuacji pandemicznej.


Komentarze