Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Płyta wprost z bajkowego świata

18-11-2020, 10:55 Joanna Oreł

Monika Czoik-Nowicka to autorka czterech tomików poezji dla dzieci, a także piosenek i bajkowych scenariuszy. Swoją twórczość rudzka poetka prezentuje podczas trwającej dziesięć lat trasy czytelniczej. Teraz przyszedł czas na spełnienie kolejnego marzenia Moniki Czoik-Nowickiej, czyli na wydanie płyty z jej utworami pt. ,,W bajkowej krainie”.

– Pomysł, aby to zrobić, powstał spontanicznie i jest odpowiedzią na pytania moich słuchaczy o to, czy jest takie miejsce, w którym można znaleźć wszystkie moje piosenki z bajkowych przedstawień – mówi Monika Czoik-Nowicka. – Dotychczas takiego miejsca nie było, ale teraz już jest płyta, która może przenieść słuchaczy do mojej bajkowej krainy pełnej niezwykłych opowieści – dodaje.

Bajkowe piosenki, które znalazły się na płycie, powstały nie tylko z myślą o dzieciach, ale również dorosłych, mających w sobie coś z dziecka. – Zależało mi na tym, by muzyka odzwierciedlała przygody bajkowych bohaterów. Dlatego dzięki tej muzycznej podróży słuchacz może się poczuć jak uczestnik tych opowieści – podkreśla Monika Czoik-Nowicka.

Płytę udało się wydać dzięki zaangażowaniu fanów poetki, którzy wspierali jej projekt na portalu zrzutka.pl. – Marzenia są po to, żeby je realizować. To moje motto. Płyta jest spełnieniem mojego marzenia i prezentem dla słuchaczy. Bardzo dziękuję za każde wsparcie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach – podsumowuje rudzka poetka.


Komentarze