Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Plener artystyczny

12-05-2012, 14:56 Monika Herman - Sopniewska

W sobotni poranek w Nowym Bytomiu ruszył plener artystyczny pod nazwą Barwy Śląska. Organizatorem pleneru był Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek dla Niepełnosprawnych „ Najświetsze Serce Jezusa”.

- To jedno z przedsięwzięć w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Plener malarsko- fotograficzny, to pewna tradycja. Od kilku lat w poszczególnych dzielnicach naszego miasta młodzież niepełnosprawna razem z osobami, które się opiekują młodzieżą niepełnosprawną -  fotografują, malują najciekawsze miejsca w naszym mieście. W tym roku Nowy Bytom, z kilku względów. Po pierwsze dlatego, że w Nowym Bytomiu jeszcze nie byliśmy, a po drugie dlatego,  że jest tu co najmniej kilka bardzo interesujących, ciekawych miejsc pod względem plastycznym, malarskim, fotograficznym. Te miejsca to na przykład kościół z bardzo ciekawą bryłą, stare budynki porobotnicze – myślę tu  o Kafhausie, o ulicy Wojska Polskiego, która też ma taki charakter. Ciekawe miejsca to pozostałość po wielkim piecu Huty Pokój. Myślę, że za jakiś czas mógłby to być zabytek poprzemysłowy i  można  w takiej perspektywie patrzeć na to miejsce. Myślę również, że warto go obfotografować, bo może za kilka lat przestać istnieć – mówi Marek Różański, kierownik warsztatów terapii zajęciowej przy Ośrodku dla Niepełnosprawnych „Najświętsze serce Jezusa”

Tradycyjnie prace po plenerze kończone są w ramach zajęć warsztatów terapii zajęciowej. Nie wykluczono, że efekty prac będzie można zobaczyć w galerii MCK.

 


Komentarze