Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Piknik z okazji Dnia Hutnika

10-05-2018, 15:38 Agnieszka Lewko

W czwartek (10.05) emerytowani pracownicy Huty Pokój świętowali. Nad stawem rybnym odbył się piknik z okazji Dnia Hutnika.

- To spotkanie zorganizowaliśmy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że to będzie już taka nasza tradycja, która spodoba się emerytom. To spotkanie odbywa się w ramach święta hutników, ale też przy okazji emeryci związani z Hutą Pokój mogą spędzić czas we wspólnym gronie i na świeżym powietrzu - tłumaczył Józef  Belok, przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów Międzyzakładowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Huty Pokój. - Teren w okolicy akwenu jest piękny, dlatego można tu miło spędzić czas. Dodam też, że pływają w nim wszystkie gatunki ryb - dodał Józef Gałecka, prezes stowarzyszenia wędkarskiego „Hutnik”.

Na spotkaniu nie zabrakło Krzysztofa Mejera wiceprezydenta Rudy Śląskiej, który złożył hutnikom życzenia.  - Z okazji Dnia Hutnika, który był niedawno, chciałbym życzyć w imieniu prezydent Grażyny Dziedzic i swoim dużo zdrowia i pogody ducha. Obecny czas dla huty nie jest najlepszy, ale przetrwała ona wiele lat, dlatego mam nadzieję, że jeszcze będziemy mogli zobaczyć, jak się rozwija - powiedział Krzysztof Mejer.


Komentarze