Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Piknik przy piekaroku

22-09-2019, 14:23 Agnieszka Lewko

W sobotę (21.09)  w Rudzie przy ul. Bujoczka zapachniało chlebem. Podczas pikniku rodzinnego przy piekaroku można było skosztować pysznego chleba z "tustym" wypiekanego w zabytkowym piecu i posłuchać śląskich przebojów w wykonaniu Krzysztofa Procka. Nie zabrakło także wielu atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli zobaczyć spektakl "O czym marzą drzewa" oraz wziąć udział w warsztatach i zabawach poświęconych ekologii.

- Sobotni piknik  przy zabytkowym piecu do wypiekania chleba jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie korzystali z przygotowanych specjalnie z myślą o nich atrakcji - mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska. -  Tym razem nie zabrakło warsztatów dotyczących ekologii, które przygotowało Muzeum Miejskie oraz  opowieści i zabaw związanych z kartoflem i jego historią. Furorę wśród uczestników pikniku zrobił także pyszny, wypiekany w piekaroku przez piekarnię Jakubiec, chleb z „tustym” - dodaje.

Przy piekaroku można było posłuchać także śląskich przebojów w wykonaniu Krzysztofa Procka oraz historii ziemniaka, którą uczestnikom pikniku przybliżył historyk Jan Wyżgoł.


Komentarze