Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Piknik bezpieczeństwa na rynku

16-05-2024, 16:15 admin

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich w Rudzie znalazła się w gronie dziesięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu „Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa”, który odbył się w ramach kampanii społecznej „Bezpieczna Autostrada”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Ruchu Drogowego i Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa. Podsumowaniem kampanii będzie piknik „Strefa bezpieczeństwa”, który odbędzie się w sobotę (18 maja) w godz. od 10.00 do 17.00  na placu Jana Pawła II w  Nowym Bytomiu.

- Piknik edukacyjny z wieloma atrakcjami, promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nauka pierwszej pomocy, a także defibrylator AED, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców – to główne nagrody, jakie otrzymaliśmy w związku z wygraną w konkursie – wymienia Mariola Kajzer, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 im. Gwarków Rudzkich w Rudzie Śląskiej. – Wszystkim uczniom i ich opiekunom, którzy wzięli udział w konkursie, dziękuję za zaangażowanie i pomysłowość, które przyczyniły się do wygranej. Konkurs „Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa” był dla nas świetną zabawą i przygodą, sprawdziliśmy się jako zespół, ale przede wszystkim cieszy nas to, że razem mogliśmy coś dobrego zrobić dla innych. Zapraszam również wszystkich mieszkańców naszego miasta na piknik organizowany na miejskim rynku – dodaje.

Szkoła otrzymała także stację medyczną z profesjonalną apteczką i instrukcją udzielania pierwszej pomocy oraz dostęp do szkolenia e-learningowego „Pierwsza pomoc ABC”, z którego mogą skorzystać nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas pikniku nie zabraknie wielu atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbędą się m.in. pokazy pierwszej pomocy i użycia urządzenia AED, będzie można skorzystać ze skanera wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie), symulatorów dachowania i zderzeń oraz sprawdzić refleks. Chętni mogą również skorzystać z podstawowych badań, takich jak pomiar ciśnienia, tętna i saturacji. Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko- i narkogogle). W czasie wydarzenia nastąpi także przekazanie na ręce władz miasta defibrylatora.

Piknik „Strefa Bezpieczeństwa” oraz kampania „Bezpieczna Autostrada” realizowane są pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze