Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Piętnaście lat w "Słowiczku"

21-01-2018, 21:24 Agnieszka Lewko

Uroczysty koncert z okazji 15-lecia działalności artystycznej dyrygent Barbary Orlińskiej w chórze "Słowiczek" odbył się w minioną niedzielę (21.01) w siedzibie chóru. W ten sposób chórzyści podziękowali swojej dyrygentce.

- Te piętnaście lat minęło bardzo szybko i przez ten czas bardzo się z nim zżyłam. To był czas wielu wspólnych koncertów, wyjazdów, czas, który spędziliśmy w niezwykłej atmosferze - powiedziała Barbara Orlińska, dyrygent chóru „Słowiczek”.

Podczas koncertu można było usłyszeć kolędy i pastorałki, utwory operowe i operetkowe, pieśni chóralne, a także piosenki rozrywkowe.

- Ten koncert to prezent dla naszej pani dyrygent, którym chcemy jej podziękować ze piętnaście lat działalności w chórze - tłumaczył Andrzej Pięta, prezes Stowarzyszenia Chór Mieszany „Słowiczek”. - Koncertowaliśmy w wielu miejscach w Polsce i za granicą i udało nam się dużo osiągnąć - dodała Teresa Pięta, skarbnik chóru.

Niedzielna uroczystość była także dobrą okazją do złożenia życzeń na dalsze lata działalności. - Chór „Słowiczek” jest bardzo ważny w kulturze Rudy Śląskiej, za co bardzo dziękuję. Chcę podziękować także jego dyrygentce, która dba o to, żeby w naszym mieście i w całej Polsce było słychać dobry śpiew - podziękowała Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.


Komentarze