Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Patsy Gamble

10-02-2012, 17:03 Robert Dłucik

Patsy Gamble zagra w Bielszowicach. Brała udział w sesji jednej z solowych płyt samego Micka Jaggera, wokalisty The Rolling Stones. W jej artystycznym dossier można też znaleźć kilka innych wielkich nazwisk. Ma na koncie kilka solowych albumów, uczy również młodych adeptów saksofonu. Często porównuje się ją do słynnej holenderki Candy Dulfer. Faktycznie: instrument ten sam, obraca się też w tych samych gatunkach muzycznych. W jej utworach słychać jazz, soul, funky i pop. Angielska saksofonistka Patsy Gamble wystąpi 26 lutego w bielszowickim Domu Kultury. Na scenie towarzyszyć jej będą polscy muzycy, wśród nich dwójka rudzian: Mirosław Krause na instrumentach klawiszowych oraz Arkadiusz Kuś na perkusji.

- Wracamy do tradycji koncertów jazzowych, które kiedyś regularnie się u nas odbywały – mówi Grażyna Skuczeń, specjalista ds organizacji imprez bielszowickiego DK.

Patsy Gamble gościła już raz w Rudzie Śląskiej, była główną atrakcją „Woman Blues Festival” w ODK RSM „Jowisz”. Zagrała wówczas przy nabitej po brzegi sali, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. Czy podobnie będzie pod koniec lutego w Bielszowicach?


Komentarze