Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pasja na Ficinusie

21-03-2018, 14:02 Agnieszka Lewko

Spektakl „Pasja” w wykonaniu Teatru A mogli zobaczyć rudzianie, którzy we wtorkowy (20.03) wieczór odwiedzili zabytkowe osiedle Ficinus. Przedstawienie odbyło się w kościele ewangelicko-augsburskim w ramach comiesięcznych twórczych spotkań na Ficinusie. Kameralny i nastrojowy wygląd wireckiego kościoła doskonale wpisał się w scenografię przedstawienia.

- Stale współpracujemy z wieloma artystami na Śląsku, w Polsce i za granicą współtworząc przedstawienia kameralne, jak i wielkie widowiska, w których udział bierze 300-500 wykonawców – mówi Leszek Styś, dyrektor artystyczny. - W ciągu ponad 20 lat działalności występowaliśmy w niemal całej Europie – dodaje.

Warto dodać, że „Pasja” w reżyserii Mariusza Kozubka, założyciela i pierwszego dyrektora artystycznego Teatru A, po raz pierwszy odegrana została w marcu 2000 roku w kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach. Spektakl jest zestawieniem tekstów autorskich  scenarzysty, fragmentów biblijnych, tradycyjnych pieśni religijnych Okresu Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych oraz zapisu misterium Quem quaeritis? (Kogo szukacie?).


Komentarze