Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Orkiestra zagra, ale inaczej niż zwykle

29-01-2021, 13:03 Joanna Oreł

W najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta jednak nie zagra tak głośno i donośnie jak dotychczas z powodu trwającej epidemii koronawirusa. Nadal jednak na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy, odbędą się koncerty online oraz licytacje internetowe, z których dochód zostanie przekazany Orkiestrze.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Włączą się w nią wolontariusze z całego świata. Na mapie tej nie zabraknie mieszkańców Rudy Śląskiej. Kolejny raz sztab finału WOŚP koordynowany będzie przez IV Liceum Ogólnokształcące w Orzegowie. – W tym roku mamy mniej wolontariuszy niż w latach ubiegłych, ale mobilizacja jest, bo sporo osób założyło tzw. eSkarbonki, czyli wirtualne puszki. Jako szkoła także ją założyliśmy – mówi Iwona Luszczak, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego, szef sztabu w Rudzie Śląskiej. Jego siedziba zorganizowana zostanie w tym roku w hali MOSiR-u w Nowym Bytomiu.

Natomiast tradycyjne puszki rozmieszczone zostaną w lokalnych sklepach w naszym mieście. Równocześnie kwestować będą wolontariusze. Ponadto cały czas trwają licytacje rudzkiego sztabu WOŚP na Allegro. – Z kolei 31 stycznia będziemy licytować online usługi naszych rudzkich przedsiębiorców, czyli m.in. zabiegi fryzjerskie oraz kosmetyczne, a także trening personalny. Zapraszamy na fanpage sztabu WOŚP w Rudzie Śląskiej – zapowiada Iwona Luszczak.

Tam też umieszczone zostaną linki do wirtualnych koncertów w ramach tegorocznego finału WOŚP. Wystąpią m.in. zespół Stonage Full of Sun, CoverNostra oraz Maciej Lipina. Oprócz tego online odbywać się będą wydarzenia organizowane przez główny sztab WOŚP.

Foto: WOŚP/Łukasz Widziszowski


Komentarze