Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Opłatek z RUTW

17-12-2018, 12:22 Joanna Oreł

Tradycyjnym spotkaniem artystyczno-opłatkowym słuchacze Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowali mijający rok. Była to okazja do zaprezentowania m.in. talentów seniorów oraz ich gości, a także do życzeń i podsumowań.

- Życzę naszym słuchaczom przede wszystkim zdrowia, bo to jedyna rzecz, której nie jesteśmy w stanie „przeskoczyć”. Oprócz tego życzę, aby seniorzy aktywnie uczestniczyli w życiu naszej organizacji. Żeby chodzili na wykłady i seminaria, brali udział w zajęciach gimnastycznych, wycieczkach i zabawach, a przede wszystkim w integracji, bo to jest najważniejsze - podkreśla Teresa Chudziak, prezes Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Bo w upływie lat najgorsza jest samotność. Dlatego warto do nas przyjść i spędzać z nami czas. Wtedy człowiek bardziej optymistycznie patrzy na świat – dodaje.

A spędzać w Rudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku czas można spędzać na wiele sposobów. Organizowane są m.in. cykliczne wyjścia do kina oraz teatru, codzienna gimnastyka i wyjścia na basen, a także zajęcia z jogi oraz nordic walking. - Nasi słuchacze bardzo dbają o swoją aktywność, bo wychodzą z założenia, że w zdrowym ciele, zdrowy duch - mówi Teresa Chudziak.

Ponadto słuchacze RUTW mogą uczestniczyć w zajęciach teatralnych, malarskich i kąciku pisarskim, a także w próbach chóru Carmina Silesia. Między innymi jego występu można było posłuchać podczas spotkania opłatkowego w Domu Kultury w Bielszowicach. Wystąpił tam także chór Gloria z Mikołowa oraz maluchy z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola nr 30. Ponadto słuchaczom RUTW wręczono upominki.


Komentarze