Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Operetka zawitała do Rudy Śląskiej

11-02-2018, 16:18 Agnieszka Lewko

W zaczarowany świat operetki mogli przenieść się rudzianie, którzy odwiedzili w sobotę (10.02) Miejskie Centrum Kultury im. H.Bisty. Koncert w Rudzie Śląskiej był podsumowaniem Śląskiego Festiwalu Operetki, podczas którego można było usłyszeć najbardziej znane i lubiane fragmenty operetek i musicali.

- Cieszymy się, że właśnie w Rudzie Śląskiej odbył się finał festiwalu i jeden z najważniejszych koncertów - podkreśliła Katarzyna Furmaniuk, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury im. H.Bisty. - Rudzianie mogli liczyć na moc wrażeń i uczestniczyć w wielkim koncercie, podziwiać świetnych artystów oraz wspaniałą scenografię. Ich zainteresowanie świadczy o tym, że lubią operetkę i dlatego mogę już dzisiaj powiedzieć, że ten festiwal na stałe wpisze się w tradycję naszego miasta - dodała.

Podczas koncertu zaprezentowało się trzech tenorów - Wojciech Poprawa, Tomasz Maleszewski oraz Sylwester Targosz - Szalonek. Razem z nimi w duetach z „Księżniczki czardasza” zaśpiewała sopranem Agnieszka Zabrzeska. Solistom towarzyszył Chór modus Vivendi Cameralis pod dyrekcją Anny Szawińskiej, Orkiestra Kameralna im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg oraz balet Teatru Sceny Kamienica. Nie zabrakło również utworu „O sole mio” po śląsku.


Komentarze