Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Ogródek ze smakiem powstanie przy MP nr 40

25-04-2024, 15:20 Joanna Oreł

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w głosowanie w ogólnopolskim konkursie „Ogródki ze smakiem 2024” przy Miejskim Przedszkolu nr 40 im. Marii Kownackiej w Rudzie zostanie zaprojektowany i wykonany ogródek warzywny. Jest to akcja organizowana przez firmę Electrolux. W ciągu niespełna 20 dni oddano ponad 81000 głosów, a pięć placówek wygrało wyjątkowy ogródek warzywny.

– Jesteśmy laureatami z dwóch powodów – zdobyliśmy największą liczbę punktów w głosowaniu i nasze zgłoszenie było najbardziej oryginalne, kreatywne i posiadało wysoką wartość edukacyjną – mówi Kinga Podhorodyńska, dyrektor MP nr 40.

Dzięki największej liczbie uzyskanych głosów oraz decyzji jury przy MP nr 40 zostanie zaprojektowany i zrealizowany ogródek warzywny o wartości 22-29 tys. zł brutto. – Kiedy zdecydowałam się zgłosić przedszkole do konkursu, jednego byłam pewna – ludzi, którzy tworzą Miejskie Przedszkole nr 40 im. Marii Kownackiej w Rudzie Śląskiej i ani przez chwilę nie wątpiłam w to, że mamy realną szansę na wygraną! Dlatego bardzo mocno chcę podkreślić – ten konkurs wygrał zespół – przedszkolaków wraz z rodzicami oraz pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych. Wsparła nas też społeczność lokalna – mieszkańcy Rudy Śląskiej, ale także ludzie z całej Polski, których śmiało możemy nazwać przyjaciółmi przedszkola. Jest to nasz wspólny sukces! – podsumowuje Kinga Podhorodyńska.


Komentarze