Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Odznaka na 50-lecie

16-10-2019, 08:27 Joanna Oreł

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielszowicach obchodzi 50-lecie swojego istnienia. O jubileuszu tym przypomniano przy okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które zorganizowano w poniedziałek (14.10) w murach szkoły. W trakcie wręczono również specjalne wyróżnienie dla SP nr 13.

– Spotykamy się dzisiaj, bo mamy podwójną okazję. Pierwsza z nich to Dzień Edukacji Narodowej. Jednak ważniejsze jest dla nas drugie święto, związane właśnie z naszym jubileuszem. To, co się podziało w szkole i co się dzieje nadal to zasługa wszystkich osób, które pracowały w naszej szkole, które pracują obecnie, a także tych, które ukończyły naszą szkołę lub wciąż się w niej uczą – mówiła podczas poniedziałkowej uroczystości Jolanta Sroka, dyrektor SP nr 13.

Aby podkreślić wkład placówki w rozwój kolejnych pokoleń mieszkańców Bielszowic, a także jej znaczenie dla miasta i regionu, szkole została wręczona „Odznaka Honorowa Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, którą przekazała Urszula Koszutska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego.


Komentarze