Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

O motocyklach, podróżowaniu i żużlu w Patrii

19-04-2018, 10:43 admin

W najbliższy piątek (20.04) w kinie studyjnym Patria przy ul. Chorzowskiej 3 ruszy szósta edycja Festiwalu Filmów Motocyklowych „The Art of Ride”. Dwudniowa impreza tym razem poświęcona zostanie historii żużla w Świętochłowicach oraz wspomnieniom z Kuby, Argentyny, Boliwii, Chile, a także Kirgistanu i Wietnamu. Na zakończenie odbędzie się seans filmu „On Any Sunday”. Udział w imprezie jest bezpłatny.

„The Art of Ride” to inicjatywa Mateusza Widucha - motocyklisty, podróżnika i wielkiego pasjonata jazdy na dwóch kółkach. - Przez dwa dni w kultowym kinie Patria jak zwykle będzie można obejrzeć filmy wyprawowe, amatorskie dzienniki z podróży i profesjonalne filmy o małych i wielkich motocyklowych wojażach – zapowiada Widuch. - Jedyną w swoim rodzaju atmosferę tego festiwalu tworzą nie tylko projekcje, ale też spotkania z ludźmi, dla których motocykl to coś więcej niż tylko środek lokomocji. The Art of Ride to genialna okazja do dzielenia się pasją i obcowania ze światem, w którym rządzi tylko jedna zasada: jechać przed siebie i cieszyć się życiem – dodaje.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, swoją premierę będzie miał film "Historia sportu żużlowego w Świętochłowicach" Łukasza Pereszczaka /19.30/. Seans odbędzie się w piątek, tuż po prezentacji „Z MotoVoyagerem na Kubie" Grzegorza Malickiego /18.00/.

Sobotni program rozpocznie się prezentacją Magdy Stachurskiej i Artura Stachurskiego - Ameryka Południowa - Motogringos /15.00/, następnie Wojtek Szmatłoch, Marcin Safranow i Mirosław Kolerski zaprezentują materiał „MotoVietnam” /16.00/, Marek Suslik opowie o zimowej podróży na Nordkapp /17.00/, Aleksandra Trzaska zaprezentuje "Moto Birds - Tylko dla Orlic. Kirgistan." /18.00/, zaś Enrico Buscema podróż motocyklową do Argentyny, Boliwii i Chile /19.00/. Na godzinę 20.30 zaplanowano seans filmu "On Any Sunday" Bruce’a Browna z 1971.

Więcej informacji na www.theartofride.pl

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze