Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nowe zasady funkcjonowania bibliotek

05-05-2020, 13:06 admin

Miejska Biblioteka Publiczna otwiera swoje podwoje. Jako pierwsza dla czytelników od środy dostępna będzie Stacja Biblioteka. W następnej kolejności zaczną przyjmować czytelników poszczególne filie MBP. Odwiedzając rudzkie książnice będziemy musieli stosować się do ściśle określonych wytycznych, które zostały przygotowane dla odmrażanych sektorów polskiej gospodarki. Dotyczą one również pracy bibliotek.

Stacja Biblioteka i wszystkie filie MBP będą czynne w godzinach od 11.00 do 18.00. Dla czytelników zostanie udostępniona jedynie usługa wypożyczania zbiorów, przy czym kary za niezwrócone zbiory nie będą do odwołania naliczane. Czytelnie naukowe i czasopism, katalogi kartkowe księgozbioru oraz dostęp do internetu będą niedostępne.

Odwiedzając bibliotekę czytelnik będzie musiał liczyć się z wprowadzonymi procedurami zapobiegawczymi, które będą obowiązywały w związku z zagrożeniem epidemicznym. Obowiązkiem dla odwiedzających będzie dezynfekcja dłoni przy wejściu oraz zakrywanie ust i nosa – osoby bez maseczek nie będą obsługiwane. Trzeba będzie ustawiać się w kolejce w odstępach ok. 2 m, w miejscach oznakowanych taśmą. Dlatego aby uniknąć kolejek można umawiać się na wizytę w bibliotece telefonicznie bądź poprzez e-mail. Przypomnijmy, że w miejskiej bibliotece możliwe jest zamawianie zbiorów online (poprzez katalog Integro), co znacznie skraca czas obsługi. Należy pamiętać, żeby mieć przy sobie kartę biblioteczną. Bez niej czytelnik nie zostanie obsłużony.

– Cieszymy się z ponownego spotkania z naszymi czytelnikami. Nasze filie będziemy otwierać sukcesywnie, począwszy od 6 maja, gdyż spełnienie wszystkich nakazów sanitarnych wymaga odpowiedniego przygotowania – tłumaczy Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Bardzo prosimy wszystkich o wyrozumiałość i stosowanie się do określonych wytycznych, które będziemy musieli wprowadzić dla zapewnienia bezpieczeństwa w naszych obiektach. Harmonogram „wybudzania” biblioteki oraz regulamin korzystania z MBP w Rudzie Śląskiej w czasie pandemii jest dostępny m.in. na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u bibliotecznym – informuje Krystian Gałuszka. Szczegóły pod adresem https://biblioteka.r-sl.pl/biblioteka.

Jako pierwsza dla czytelników dostępna będzie Stacja Biblioteka MBP przy ul. Dworcowej 33 w dzielnicy Chebzie, która zostanie otwarta 6 maja. Z kolei od piątku 8 maja będzie można korzystać z zasobów Filii nr 18 MBP w dzielnicy Halemba.

Harmonogram otwarcia poszczególnych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej:

06.05.2020 r. – środa – Stacja Biblioteka MBP ul. Dworcowa 33 (Chebzie)
08.05.2020 r. – piątek – Filia nr 18 MBP ul. 1 Maja 32 (Halemba)
12.05.2020 r. – wtorek – Biblioteka Ficinus MBP ul. Kubiny 24 (Wirek)
15.05.2020 r. – piątek – Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów MBP ul. Kard. A. Hlonda 29 (Orzegów)
19.05.2020 r. – wtorek – wtorek – Filia nr 21 MBP ul. Grzegorzka 8 (Bykowina)
22.05.2020 r. – piątek – Filia nr 4 MBP ul. Niedurnego 69 (Nowy Bytom)
26.05.2020 r. – wtorek – Filia nr 16 MBP ul. Wolności 20 (Ruda)
29.05.2020 r. – piątek – Filia nr 15 MBP ul. Brzozowa 4 (Kochłowice)


Komentarze


05-05-2020, 21:00
Patrycja napisał(a):

Co z filią nr 8 na ul. Kaczmarka 38?