Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nowa płyta już w przyszłym roku

07-12-2017, 10:04 Arkadiusz Wieczorek

Po dłuższej przerwie zamierza powrócić do śpiewania na śląskich scenach, a obecnie pracuje nad materiałem na kolejną płytę. W ramach naszego cyklu rozmawiamy z Moniką Konopką.

–  Swoją pierwszą płytę (nie licząc singli) wydałaś w 2015 roku. Co się zmieniło po jej wydaniu?
– Oczywiście pracowałam nad swoim wokalem i kolejnymi numerami. Trochę zmieniłam odbiorców i spróbowałam swoich sił w muzyce disco. To się sprawdziło i udało mi się stworzyć taki program. Mogłam zagrać m.in. przed Stanem Borysem i zespołem Baciary w gminie Budzów i to były dla mnie bardzo ważne koncerty, bo pokazały mi, że naprawdę lubię występować na scenie.

– To oznacza, że zamierzasz tworzyć w nowym nurcie muzycznym?
–  Nie zamierzam się zamykać na jeden gatunek. W mojej muzycznej drodze śpiewałam już w zespole rockowym, ostatnio było disco, a zaczynałam przecież od śląskiej sceny i na nią też zamierzam w najbliższym czasie powrócić. Obecnie pracuję nad kolejną płytą i wydaje mi się, że wszystkie te moje muzyczne drogi uda się na niej połączyć. Muszę przyznać, że ostatnio zainspirowała mnie nawet muzyka turecka. Zaczęłam się uczyć tego języka i mam nadzieje, że będę mogła i w tym języku śpiewać. Dla moich fanów mam niespodziankę. Już niedługo ukaże się mój kolejny teledysk i co najważniejsze – będziemy się także częściej spotykać podczas koncertów na Śląsku.

– Są takie miejsca, do których wracasz co roku?
– Tak. Jednym z takich miejsce jest orzegowski dom seniora, z którego mieszkańcami bardzo często się spotykam, żeby wspólnie pośpiewać i są to oczywiście głównie klimaty biesiadne. W okresie świątecznym spotykamy się także na kolędowaniu. Tak będzie i w tym roku.

– Na koniec zapytam jeszcze o zespół, z którym obecnie pracujesz.     
– W różnych projektach pracuję z różnymi ludźmi. Obecnie moi współpracownicy to Andrzej Frat, który jest świetnym muzykiem, ale wspólnie tworzymy też sesje zdjęciowe i teledyski. Ważną osobą jest także Michelle Altaner, która dba o mój sceniczny wizerunek.

 


Komentarze