Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Noc Teatrów 2018

18-09-2018, 11:13 UM Ruda Śląska

Jak co roku Miejskie Centrum Kultury zaprasza na „Noc Teatru w Mieście Bez Teatru”. Wydarzenie odbędzie się 29 września br., w siedzibie MCK przy ul. Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. W programie spektakle, warsztaty oraz zwiedzanie.Opłata za udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach wynosi symboliczne 5 zł.

Pierwsza część wydarzenia dedykowana jest przede wszystkim dzieciom i młodzieży. O godz. 17.00 rozpoczną się spektakle „Zuzanka i Utopce” oraz „Orfeusz w piekle” w reżyserii Teresy Jonas, w wykonaniu laureatów XXVIII Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2018. Z kolei Teatr Scena Muzyczna I LO przedstawi spektakl „Spo-TKANIE” wyreżyserowany przez Małgorzatę Grund-Bismor. – O godz. 19.45 zaprosimy publiczność na spektakl „Tragedia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda” w wykonaniu Teatru Reduta Śląska – zapowiada Katarzyna Furmaniuk, dyrektor MCK. – Dramat przedstawia starcie miłości z filozofią, z którego żadna ze stron nie odnosi zwycięstwa. Znajdziemy w nim motywy zaczerpnięte z Szekspira, Tennessee Williamsa, Mrożka, Gombrowicza czy Wyspiańskiego, trochę romansu, tragedii i dramatu – mówi.

Na zakończenie, o godz. 21.45, wystąpi Lekki Teatr Przenośny, który przedstawi sztukę Jeremiego Przybory „Serca o zmierzchu” w reżyserii Mirosława Orzechowskiego. – To opowieść o rodzinie, miłości i dorastającym chłopcu, który nie potrafi zrozumieć otaczającego świata – mówi Katarzyna Furmaniuk.

Podczas rudzkiej edycji „Nocy Teatrów” odbędą się również warsztaty teatralne dla dzieci ze szkół podstawowych. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 32 2486 240, wew. 24. Poza skorzystaniem z atrakcji teatralnych, możliwe będzie zwiedzanie zabytkowej drukarni i zaplecza sceny MCK.

„Noc Teatru w Mieście Bez Teatru” to rudzka odsłona „Nocy Teatrów Metropolii”, organizowanej po raz 9. w całym województwie śląskim. W tym roku w ramach wydarzenia odbędzie się 30 spektakli i 50 różnych innych atrakcji. Wiele spektakli będzie można zobaczyć bezpłatnie, zaś na pozostałe bilety są w cenach promocyjnych. Udział w atrakcjach specjalnych także jest darmowy lub za symboliczną opłatą. Warto zaznaczyć, że każdy posiadacz biletu na którykolwiek ze spektakli granych podczas Nocy Teatrów, będzie mógł podróżować autobusami, tramwajami, trolejbusami bez opłaty. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, podczas podróży należy mieć ze sobą bilet na spektakl oraz - wydrukowany ze strony www.nocteatrowmetropolii.pl - bilet okolicznościowy. Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty włącza się w organizację wydarzenia od 2015 roku.


Komentarze