Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niezwykły prezent dla ośrodka

13-04-2017, 15:05 Agnieszka Lewko

Maszynę do robienia popcornu otrzymały dzieci z Ośrodka Adaptacyjnego w Bykowinie. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy członkowie Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Ruch Chorzów „Niebieska Ruda Śląska” zrobili dzieciakom niezwykły prezent. To kolejna charytatywna akcja przygotowana przez stowarzyszenie. Kibice przywieźli także zabawki i gry dla najmłodszych.

 - Otrzymaliśmy sygnał, że jest potrzeba, aby pomóc dzieciakom z ośrodka w zakupie sprzętu do robienia popcornu. Niebieska Ruda Śląska zawsze stara się nieść wsparcie, kiedy trzeba, a szczególnie najmłodszym. Bardzo często angażujemy się w takie  akcje - mówi Rafał Nowakowski ze Stowarzyszenia NRSL.

Na uroczystym wręczeniu prezentów w ośrodku wraz z kibicami ze stowarzyszenia był także Martin Konczkowski, piłkarz Ruchu Chorzów, prywatnie mieszkaniec Bykowiny. Podczas uroczystości w ośrodku nie zabrakło także występów dzieci, którym prezent sprawił wielką radość.

- W każdym śląskim klubie ze strony kibiców widać chęć niesienia pomocy i radości innym. Spotykamy się z tym i jesteśmy bardzo wdzięczni. Hasło "sport zbliża ludzi" stało się dziś faktem. Kibice to ludzie, którzy potrafią robić fajne rzeczy i mieć wielkie serca. Nasze dzieci potrzebują wsparcia. Korzystamy z pomocy wielu osób i organizacji. Dziękuję "Niebieskiej Rudzie Śląskiej" - pokazali, że nie ma barier - stwierdza Arkadiusz Staisz, dyrektor Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych.

 


Komentarze