Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niezwykłe spotkania

08-11-2018, 11:11 Joanna Oreł

Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych to już tradycja w naszym mieście, a także okazja dla uczestników do zaprezentowania talentów oraz swojej wrażliwości. Kolejne, 13. już spotkania, odbyły się w środę (8.11) w Miejskim Centrum Kultury.

- Zasadniczym celem przedsięwzięcia Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych jest stymulowanie i rozwijanie zainteresowań kulturalnych i artystycznych młodych, dorosłych osób niepełnosprawnych, szczególnie w zakresie działań scenicznych, teatralnych, filmowych i muzycznych - wyjaśnił Dariusza Sitko, dyrektor Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Halembie, organizator spotkań. - Projekt jest zaproszeniem osób niepełnosprawnych do odważnego zaprezentowania swoich artystycznych zainteresowań, talentów i przeżyć lokalnej społeczności, ma się przyczynić do rozpropagowania i podniesienia rangi ich twórczości, a przede wszystkim do wykreowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i pogłębienia więzi społecznych – dodał.

Widzowie mogli zobaczyć m.in.: film pt. „O biednym, bogatym i Panu Jezusie”, który zaprezentowała grupa Ja, Jo z Rudy Śląskiej; przedstawienie pt. „Świtezianka” zabrzańskiej grupy No name; przedstawienie rudzkiej grupy Od Serca pt. „Paciorki Niepodległości”; przedstawienie pt. „Deszczowy Poranek” w wykonaniu rybnickiego Zespołu Baj; przedstawienie pt. „Ojczyzna”, który przygotowała grupa Jesteś Potrzebny z Bielska-Białej oraz przedstawienie „Opowieść Wigilijna” grupy Pociechy Brata Alberta z Ojcowa. W sumie w MCK-u zaprezentowało się ok. 90 artystów niepełnosprawnych.


Komentarze