Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niepełnosprawni aktorzy

30-11-2017, 14:55 Agnieszka Lewko

Już po raz dwunasty niepełnosprawni aktorzy popisali się swoim talentem. W Miejskim Centrum Kultury odbyły się Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych, podczas których zaprezentowali się artyści z Rudy Śląskiej, Tychów, Bielska-Białej i Wyr. Rudę Śląską reprezentowały grupy z Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa.

Traktujemy działalność artystyczną jako formę rehabilitacji. To kreatywne zajęcia, podczas których niepełnosprawni przede wszystkim wzmacniają pewność siebie, poprawiają wymowę,  koordynację ruchową, pamięć. Nawiązują także więzi między sobą, ponieważ pracują w grupie - powiedział Dariusz Sitek, dyrektor Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Halembie. - Mogą zaprezentować swój warsztat artystyczny większej publiczności i wyjść do ludzi ze swoją twórczością. Dzięki temu w społeczeństwie buduje się  pozytywny wizerunek osoby niepełnosprawnej. To pokazuje, że mogą oni wiele wnieść do życia innych ludzi - dodaje.

Podczas spotkania podopiecznych Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa można było oglądać w przedstawieniu „Być dobrym jak chleb” oraz „Fala”.


Komentarze