Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Muzyczny skok w Nowy Rok

24-01-2013, 11:40 Sandra Hajduk

Utworów nawiązujących swoim charakterem do minionych Świąt Bożego Narodzenia oraz słynnych Noworocznych Koncertów Wiedeńskich w wykonaniu Tria Appassionata mogli wysłuchać w środowy wieczór melomani zebrani w sali MCK-u.

 

Tytuł koncertu „Skok w Nowy Rok ze Straussem i nie tylko” nawiązuje do noworocznego koncertu filharmoników wiedeńskich. Strauss-syn króluje na koncertach w Wiedniu, tak było także na naszym dzisiejszym koncercie. Nie zabrakło jednak najsłynniejszego utworu jego ojca, czyli Marsza Radeckiego, który razem z nami na koniec wykonała publiczność – opowiada Mirosław Krause, członek zespołu kameralnego Trio Appassionata – Repertuar koncertu był zróżnicowany, ale tak się dzieje na całym świecie. Nawet na Koncertach Wiedeńskich słyszymy nie tylko walce i polki Straussów. Grana jest tam również muzyka Czajkowskiego i wielu innych kompozytorów. Na naszym koncercie pojawiła się także lżejsza muzyka musicalowa i jazzowa. A że w jazzie często mamy do czynienia z piosenką stąd pomysł na to, by promować młodych ludzi. Dlatego też wystąpiła z nami młoda rudzka wokalistka Joanna Reczyńska, która zaśpiewała kilka jazzowych utworów – dodał.

 

Publiczności taka formuła koncertu noworocznego najwyraźniej przypadła do gustu.

 

Niedawno usłyszałam o tym zespole kameralnym i postanowiłam posłuchać na żywo ich wykonań. Występ bardzo mi się podobał. Repertuar był trafiony w dziesiątkę. Jestem bardzo zadowolona i gorąco polecam taką formę spędzania czasu – mówiła po koncercie Barbara Macioszek.


Komentarze