Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Muzycznie w Parku Kozioła

19-06-2017, 14:32 Joanna Oreł

W Parku Kozioła odbył się kolejny festyn rodzinny z cyklu „Cztery Pory Roku”. Na estradzie zobaczyliśmy tancerzy szkoły tańca „Arabeska” oraz usłyszeliśmy i podziwialiśmy aktorów oraz wokalistów Amatorskiego Teatru „Pierro”, a także członków grupy wokalnej „Gama Art”, a ponadto Marcina Jendrusza. Kolejny festyn ma odbyć się we wrześniu.

– W tym roku był to trzeci festyn z cyklu „Cztery Pory Roku”. Rozpoczęliśmy go już w ubiegłym roku, kiedy to odbyły się cztery imprezy – mówił Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej, który organizuje koncerty w Parku im. Augustyna Kozioła.

Podczas nich główny nacisk stawiany jest na zaprezentowanie twórczości rodzimych muzyków i artystów. W tym roku na scenie w Parku Kozioła zaprezentowali się już m.in.: Orkiestra Dęta „Pokój”, wychowankowie rudzkiego Młodzieżowego Domu Kultury, czy Trio Appassionata. – Ostatni koncert w ramach cyklu „Cztery Pory Roku” planujemy w drugiej połowie września i wtedy też chcemy pokazać zespół „Rudzianie”, a więc będzie to kolejny akcent muzyczny z Rudy Śląskiej – podkreśla Andrzej Trzciński.


Komentarze