Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Muzycznie w 2024 rok

09-01-2024, 14:35 Joanna Oreł

Najpiękniejsze przeboje wszech czasów zabrzmiały w miniony weekend podczas Noworocznych Rewii Przebojów, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty. Była to okazja do złożenia sobie życzeń na ten rok, wspólnej zabawy oraz inauguracji obchodów 65-lecia istnienia naszego miasta.

– Niech ten nowy, 2024 rok przyniesie zdrowie, szczęście, wszelką pomyślność i wszystko to, o czym Państwo marzycie. Niech to będzie rok pełen optymizmu, życzliwości wobec drugiego człowieka oraz siły do przezwyciężania wszelkich przeciwności. Życzę tego w życiu osobistym i zawodowym – przekazał prezydent miasta Michał Pierończyk. – Rok 2024 jest w naszym mieście wyjątkowy, dlatego że Ruda Śląska obchodzi swoje 65. urodziny po połączeniu w 1959 roku miasta Ruda i miasta Nowy Bytom. Miasto to ludzie – zasłużeni, honorowi obywatele, byli prezydenci, radni, parlamentarzyści, działacze społeczni, sportowcy, a przede wszystkim mieszkańcy. To oni wszyscy tworzyli i nadal tworzą to miasto, rozwijają je oraz pielęgnują zwyczaje i tradycje, także te śląskie. Serdecznie za to dziękuję – dodał.

Podczas sobotniej i niedzielnej rewii przebojów na deskach ŚTI zaprezentowali się: Olivia Ohl-Szulik (sopran), Monika Biederman-Pers (sopran), Ireneusz Miczka (baryton) oraz Piotr Karzełek (baryton), a o aranżacje zadbał zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego. Muzykę dopełnił taniec w wykonaniu „Sun Duo” – Julii Kulawik i Przemysława Łamacza (solista oraz tancerz). Artyści przygotowali dla publiczności najpiękniejsze melodie i przeboje wszech czasów – takie jak m.in. „New York, New York”, „Dumka na dwa serca”, „Seksapil”, „Hallelujah”, „Waterloo”, „Pour una cabeza”, „Skrzypek na dachu”, „Phantom in opera”, „Woman in love”, „Tańcuj boskie dziewczę z Węgier”, czy „Time to say goodbye”.


Komentarze