Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Muzyczne trio dwóch generacji

08-02-2022, 13:30 Joanna Oreł

Two Generations Trio to nowy projekt muzyczny na kulturalnej mapie Rudy Śląskiej. Męska część muzykującej rodziny Krause założyła klimatyczne, swingujące trio, wykonujące własne interpretacje standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej. Premierowy występ Two Generati ons Trio odbędzie się w najbliższy piątek (11.02) w Miejskim Centrum Kultury. Muzycy zaprezentują repertuar nawiązujący do święta zakochanych.

– Jazzowe trio dwóch generacji to spełnienie moich muzycznych marzeń z młodości. Po pierwsze zasiadam do fortepianu, czyli niespełnionej miłości, bo nie jest to mój instrument kierunkowy, a uwielbiam na nim grać. Po drugie gramy jazz, swing, soul oraz odrobinę popu – jest to muzyka, której na co dzień nie grywam, a zawsze o tym marzyłem. Podobnie zresztą jak o występie w takim rodzinnym składzie – mówi Mirosław Krause, akordeonista, założyciel Two Generations Trio, twórca licznych muzycznych projektów oraz dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

Oprócz Mirosława Krausego w trio grają jego synowie – Grzegorz Krause (trąbka) oraz Marek Krause (gitara basowa i skrzypce). Grzegorz to absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, solista Opery Wrocławskiej, kameralista, pedagog i animator kultury. Natomiast Marek jest studentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie gitary basowej.

Pierwszy koncert Two Generations Trio zaplanowano na 11 lutego w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty. Repertuar nawiązywać będzie do zbliżających się Walentynek. Usłyszymy przeboje wykonywane m.in. przez Franka Sinatrę, Nat King Cole’a, Édith Piaff czy Louisa Armstronga. – Chcemy swoim stylem i programem docierać do bardzo szerokiego grona słuchaczy. Dlatego stawiamy na repertuar lekki i przyjemny, znany słuchaczom, ale chcemy wykonać go ambitnie i na wysokim poziomie muzycznym. Muzyce towarzyszyć będzie słowo – dzięki któremu słuchacze dowiedzą się wielu ciekawostek – zapowiada Mirosław Krause.

Muzycy rudzkiego trio mają zamiar zapraszać do udziału w swoich koncertach innych artystów, z którymi będą współtworzyć kolejne programy. Tym razem będą to – Mariusz Mączka – wszechstronny saksofonista jazzowy i pedagog oraz Piotr Lipiński – perkusista, pedagog oraz członek zespołu Donegal. – Ponadto zaplanowaliśmy jeszcze jedna muzyczną niespodziankę – do udziału w naszym koncercie zaprosiliśmy gościa specjalnego. Będzie nam bardzo miło spotkać się z Państwem w swingująco-romantycznych klimatach – zaprasza Mirosław Krause.

Piątkowy koncert pod hasłem „Swingujące Walentynki” rozpocznie się w Miejskim Centrum Kultury o godz. 18. Bilety w cenie 30 zł (normalne).

 


Komentarze