Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Muzyczne cztery pory rok

05-05-2017, 08:18 admin

W najbliższą niedzielę (7 maja) o godz. 16.00 rozpocznie się cykl festynów rodzinnych „Cztery Pory Roku”. Podobnie jak w latach ubiegłych będą się one odbywać w parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie. – Zapraszam wszystkich mieszkańców do tego pięknego miejsca na muzyczną ucztę – mówi prezydent Dziedzic.

Podczas pierwszego festynu wystąpi Orkiestra Dęta „Pokój” pod dyr. Jacka Kampy. – Zaprezentujemy popularny, lubiany przez publiczność repertuar – mówi kapelmistrz. - Będą marsze, polki, a także standardy musicalowe i hity muzyki filmowej, na przykład z filmów o Jamesie Bondzie – zapowiada. Oprócz orkiestry zaprezentują się wychowankowie rudzkiego Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Wojciecha Sanockiego.

Kolejny festyn w parku im. A. Kozioła odbędzie się 28 maja (niedziela), również o godz. 16.00. Będzie to muzyczne spotkanie z Trio Appassionata pod hasłem „Jak za dawnych lat”. Następne imprezy z cyklu Cztery Pory Roku” planowane są na 18 czerwca oraz 17 września.

Przypomnijmy, że park Kozioła położony jest w dzielnicy Ruda przy ul. Ballestremów i Piastowskiej. Założony został w latach 80-tych XIX wieku z inicjatywy rodziny Ballestremów. Kiedyś w parku była kręgielnia. Stara muszla koncertowa z 1930 r. spłonęła w 1992 r., a na jej miejscu w 1995 r. wybudowano betonową. Dwa lata temu park został zrewitalizowany za cenę ponad 2 mln złotych. Powstała nowa muszla koncertowa, plac do musztry, oczko wodne oraz budynek cukiernio-kawiarni.

Dzięki rewitalizacji parku stworzone zostało zaplecze dla różnego rodzaju działań kulturalnych, imprez plenerowych, pikników rodzinnych czy zawodów sportowych. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, gdzie można odpocząć, pospacerować, a przede wszystkim zwolnić tempo życia.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze


07-05-2017, 12:33
emeryt napisał(a):

A gdzie swieto Hutnika ktore zawsze odbywalo sie 4 maja w Nowym Bytomiu ?