Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Muzeum PRL-u otwiera swoje podwoje!

29-04-2017, 09:08 admin

Kapsuła czasu, zabytkowe samochody, galeria pomników i socrealistycznych obrazów oraz wiele innych niezwykłych pamiątek z dawnych lat czeka na odwiedzających Muzeum PRL-u. W najbliższą sobotę /29 maja/ obiekt po raz ósmy zainauguruje swoją działalność.

- W tym sezonie, tradycyjnie już zapraszamy do odwiedzania nowych wystaw. Jest nowa kapsuła czasu, wiele nowych modeli samochodów i pomników. Poza tym będziemy organizować różne imprezy, jak na przykład piątą już edycję Zlotu Pojazdów Minionej Epoki, który odbędzie się 2 września oraz „Pożegnanie lata” - zapowiada Monika Żywot, prezes Fundacji Minionej Epoki. Zwiedzający mogą odwiedzać muzeum przy ul. Zajęczej 42 do końca września.

W tym roku muzuem PRL-u nie weźmie udziału w „Nocy Muzeów”, ale wszystkich miłośników minionej epoki zaprasza na swoje siódme urodziny, które odbędą się czwartego czerwca. - Będzie to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie wrażeń i na którym będzie można poczuć ten niezapomniany klimat dawnych lat - podkreśla Monika Żywot.

Od 29 kwietnia do 3 maja muzeum można odwiedzać w godzinach 10:00 - 18:00.


Komentarze