Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Musical o miłości

22-03-2012, 21:23 Administrator WR

Na premierę swojego najnowszego musicalu „Nie – wyczerpany papier” zaprosiła redakcję „WR” do Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty Scena Muzyczna I LO. Spektakl autorstwa Karoliny Kaliskiej – Skrabani i Bożeny Bismor był inspirowany książką „Listy na wyczerpanym papierze”, będącej zborem listów, a tym samym historią miłości Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

Musical zaprezentowany przez młodych aktorów Sceny Muzycznej I LO i oprawiony muzycznie przez Leszka Tokarskiego opowiada właśnie o miłości. Nie jest on jednak historią konkretnej miłości, ale poetyckim obrazem jej kolejnych etapów. Sam tytuł jednoznacznie sugeruje, że młodzi artyści opowiadają o prawdziwej miłości, która tak naprawdę jest niewyczerpana.

Premiera stała się okazją do uhonorowania ludzi, którzy wspierają teatralne poczynania uczniów z Mickiewicza. Tytuły Przyjaciela Sceny Muzycznej I LO wręczono: prezydent Grażynie Dziedzic, Renacie Młynarczuk, Leszkowi Tokarskiemu, Kazimierzowi Gracy, Krzysztofowi Florianowi oraz dyrektorowi I LO Leszkowi Dytkowskiemu i jego zastępczyni Alicji Skalskiej.

 

Foto: Kamil Ficek


Komentarze