Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Możesz pomóc dzieciakom z Rudy Śląskiej

18-07-2019, 13:48 Arkadiusz Wieczorek

Już w najbliższą sobotę (20.07) zorganizowana zostanie impreza pod hasłem „Summer Disco”. Charytatywny koncert w Parku Strzelnica będzie okazją do zbiórki funduszy dla podopiecznych Fundacji Pomóc Więcej.

W ramach imprezy odbędzie się kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Na scenie pojawią się Grzegorz Poloczek, zespół Doxxx, Tequila Sunrise, Karol Kornacki i Dj Ghost. Poza tym nie zabraknie rozrywki dla najmłodszych w postaci zamków dmuchanych, balonów czy malowania buziek. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym prezydent miasta.

Dodajmy, że Fundacja Pomóc Więcej, która organizuje imprezę w Parku Strzelnica, pomaga obecnie ok. 230 podopiecznym. Są między nimi także dzieci z Rudy Śląskiej, którym w sobotę będzie można pomoc.

Alicja Świerk

Alicja to dziewczynka z temperamentem. Wesoła, pełna energii, zainteresowana światem, który ją otacza. Zapatrzona w świat Elsy, wielokrotnie sama zamienia się w księżniczkę, śpiewając hit bajki, jakby to było stworzone właśnie dla niej. Teraz gdy tak nagle z dnia na dzień musi walczyć z ostrą białaczką limfoblastyczną, wierzymy, że Alicja „ma tę moc”, która pozwoli jej wygrać z chorobą. Ala zasługuje na życie prawdziwej księżniczki. Aby wygrać walkę z nieproszonym, niechcianym i nigdy przez najbliższych niepolubionym gościem, potrzebuje naszego wsparcia. Dzięki niemu Alicja z pewnością udowodni, że jest nie do pokonania.

Fabian Pogorzelec

Fabian cierpi na zespół Alagille’a – bardzo rzadką chorobę genetyczną, która występuje raz na około 70 tys. urodzeń. Schorzenie dotyka wielu narządów m.in. wątroby, serca, nerek, oczu i kręgosłupa. Chłopczyk od urodzenia zmaga się z przewlekłą cholestazą, czyli zastojem żółci. Choroba ta prowadzi do ciężkiego uszkodzenia wątroby i w konsekwencji do jego przeszczepu. Fabian obecnie jest po dwóch operacjach serca oraz nefrektomii lewostronnej. Chłopiec jest pod stałą opieką Poradni Kardiologicznej, Nefrologicznej oraz Poradni Chorób i Transplantacji Wątroby w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pieniądze potrzebne są m.in. na koncentrator tlenu, pokrycie kosztów rehabilitacji, zakup lekarstw, specjalne mleko oraz na opłacenie dojazdów do Warszawy.

Marysia Lipiec

Marysia ma 8 lat. 10 marca 2019 roku dziewczynka, spędzając czas z rodziną, uległa poważnemu wypadkowi w domu swojej babci. Odnosząc miseczkę po niedzielnym obiedzie, upadła na nią. Szkło miski zadziałało jak gilotyna, odcinając Marysi rękę poniżej nadgarstka prawej dłoni. Rozpoznanie: częściowa amputacja ręki na poziomie nadgarstka, całkowite uszkodzenie tętnicy łokciowej i promieniowej, nerwu łokciowego i pośrodkowego, ścięgien zginaczy głębokich i powierzchownych palców oraz otwarcie stawu promieniowo-nadgarstkowego z uszkodzeniem więzadła SLR. Marysi zoperowana ręka „przyjęła” się. Jednak jeden z palców ma znaczący przykurcz, a Marysia nie jest w stanie samodzielnie nim poruszyć. Dziewczynka aktualnie przechodzi rehabilitację. Zbierane pieniądze przeznaczane są na lekarzy specjalistów tj. rehabilitanta, fizjoterapeutę oraz na sprzęt medyczny do ćwiczeń w domu, a także na dojazd do szczecińskiego szpitala. Jedna podróż Marysi z rodzicami to koszt około 400 zł. Wizyty dziewczynka ma co wtorek. Lekarze, którzy operowali Marysię, przewidują powrót do sprawności ręki tj. do trzymania poprawnie długopisu w prawej ręce w ciągu roku intensywnej pracy dziewczynki.


Komentarze