Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodzieżowy musical

19-01-2013, 14:42 Robert Połzoń

Efekty czteromiesięcznych prób oraz pasja młodych ludzi eksplodowały w piątek na deskach MCK-u. Spektakl „Czekając na casting” to nowe rudzkie muzyczne show i kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Przyjazna Ruda Śląska.

 


Uważam, że dobrze się dzieje, że premiera jest już teraz. Ludzie, którzy wystąpią są już gotowi. Oni się tym bawią, mają z tego wielką frajdę, są w to zaangażowani i to widać po ich twarzach – mówi Elżbieta Żurek reżyser spektaklu.

- Nerwy przed premierą zawsze są, ale ta adrenalina chyba pomaga. Najbardziej się cieszę z tego, że wczoraj były już dyskusje o tym, co robimy na następny raz- dodaje.


W przedstawieniu brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i nr 3.


- W musicalu używamy piosenek zespołu Universe. Wybraliśmy utwory mniej znane szerszej publiczności aczkolwiek są one bardzo fajne. Dobre jest też to, że młodzież może je poznać. Na spektaklu wybrzmią takie piosenki jak: „Jesteś niebem”, „Zanim się skończy czas” czy „Latawce marzeń” – mówi Adam Kieś gitarzysta.

 


-Scenariusz powstał na zamówienie, miało to być scalenie piosenek zespołu Universe. Po przeczytaniu tekstów tych utworów nie łatwo było wymyślić historię, która miałaby jakiś ciąg zdarzeń. Powstał zatem pomysł luźnych rozmów młodzieży, która oczekuje na casting, mają przed sobą całą noc i rozmawiają o wszystkim i o niczym – tłumaczy Jan Rzepka autor scenariusza do rudzkiego musicalu.


Komentarze


20-01-2013, 20:23
Muzykalny napisał(a):

Na moj gust odrobine za dużo dydaktyzmu, ale zaśpiewanej i zatanczone rewelacyjne!