Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Młodzież chwali się talentem

18-04-2018, 11:53 Agnieszka Lewko

Trwają przesłuchania do XXVIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. We wtorek (17.04) w Miejskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje w kategorii  taniec. Rudzka młodzież miała okazję sprawdzić swoje siły także w kategorii plastyka, a przed nią jeszcze zmagania w kategoriach muzyka i teatr.

- To już  XXVIII edycja Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Bardzo się cieszymy, że od tylu lat miejski festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży, którzy ochoczo prezentują swoje umiejętności na scenie MCK, Domu Kultury w Bielszowicach i Młodzieżowego Domu Kultury - zaznaczyła Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury. -  Przegląd taneczny trwa kilka godzin, mamy ponad 30 zgłoszeń dziecięcych i młodzieżowych formacji. Jest to kolejny dowód na to, że impreza ta jest potrzebna, możliwość prezentacji na scenie i poddania się ocenie profesjonalnego jury z pewnością stanowi doskonałą motywację dla młodych artystów do ich całorocznej pracy - dodała.

Przed młodymi artystami wielki finał, który odbędzie się 17 maja o godz. 12 w Miejskim Centrum Kultury, podczas którego zaprezentują się uczniowie i zespoły wybrane podczas eliminacji.


Komentarze