Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

„Młoda RUDA” przejmuje miasto!

22-02-2024, 11:54 Joanna Oreł

Od kilku miesięcy podczas wydarzeń i imprez organizowanych w mieście można spotkać ekipę ,,Młodej RUDY”. Tworzą ją stawiający pierwsze kroki w dziennikarstwie najmłodsi rudzianie wraz z opiekunami, którzy ich wspierają od strony technicznej. Efekty tej współpracy można śledzić na Facebooku.

– „Młoda RUDA” to grupa, której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży m.in. w sporcie, edukacji, kulturze, jak również w innych dziedzinach, gdzie dziecko czuje, bądź może poczuć radość i poczucie samorealizacji. Chcemy nie tylko promować najmłodszych, ale również inspirować do działania, do spełniania się w życiu codziennym i zawodowym – mówi Wojciech Niemiec, inicjator powstania na Facebooku grupy ,,Młoda RUDA”. – W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o polityce i politykach, a mało o osobach, w tym przypadku dzieciach, które tak naprawdę są przyszłością miasta – Rudy Śląskiej – dodaje.

Młode dziennikarki, czyli Lena i Nikola, od kilku miesięcy z odwagą, szczerością i bezpośredniością, charakterystycznymi dla dzieci, przeprowadzają wywiady, nie bojąc się zadawać pytań. – Lena i Nikola to nasze małe gwiazdeczki, które absolutnie nie boją się pracy z kamerą i świetnie odnajdują się w pracy dziennikarza. Wierzę, że kariera redaktorek dopiero przed nimi. Nie zamykamy się na współpracę z innymi, wspólnie ze społecznością musimy się poznać i kto wie, może tych „perełek” będzie więcej... Wierzę w to – zapowiada Wojciech Niemiec.

Ekipę ,,Młodej RUDY” stanowi też Marlena Niemiec, bo im więcej wydarzeń, tym więcej rąk na pokładzie jest potrzebnych. – Z racji tego, że działamy od niedawna, ale za to z przytupem, zrobiliśmy kilka ciekawych inicjatyw, m.in. konkursy, zabawy, wywiady z najważniejszymi osobami w mieście, pokazujemy mozolną pracę klubów sportowych, relacjonujemy ciekawe wydarzenia sportowe i kulturalne, ale dajemy też możliwość wykazania się Lenie i Nikoli, które są naszymi dziennikarskimi perełkami – mówi Wojciech Niemiec.

Przed ,,Młodą RUDĄ” kolejne wyzwania. Niedawno grupa nawiązała współpracę z Młodzieżową Radą Miasta w zakresie organizacji konkursu ,,O Rudzki Mikrofon”. – ,,Młoda RUDA” będzie patronem medialnym, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Zrobimy wszystko, aby konkurs stał się długoletnią tradycją w Rudzie Śląskiej. Będą zdjęcia, wywiady i dużo radości – zapowiada Wojciech Niemiec. – Robię wszystko, co w mojej mocy, aby grupa miała się jak najlepiej, aby pokazać najmłodszych z jak najlepszej strony. Wspólnie stwórzmy największą społeczność w Rudzie Śląskiej o młodych, dla młodych – dodaje.


Komentarze