Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miodowa Chatka promuje zdrowie

22-11-2018, 11:18 Agnieszka Lewko

Niepubliczne przedszkole „Miodowa Chatka” miało powód do świętowania. We wtorek (20.11) jako pierwsze przedszkole w Rudzie Śląskiej zostało odznaczone Certyfikatem Śląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Z tej okazji dzieci przygotowały niezwykle przedstawienie dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania.

- Bardzo nas cieszy, że mogliśmy otrzymać ten certyfikat. Przez cały czas podejmowaliśmy różne działania, które służyły temu, żeby ten certyfikat otrzymać. Braliśmy na przykład udział w spartakiadach zdrowia i wielu konkursach, a dzieci brały udział w ćwiczeniach gimnastycznych i olimpiadzie sportowej organizowanej przez nasze przedszkole - podkreśliła Dorota Ludynia, dyrektor przedszkola „Miodowa Chatka”. - Wszystko to służyło temu, żeby dzieci poznały, co to jest zdrowie i w jaki sposób na co dzień o nie dbać oraz dlaczego warto jeść warzywa i owoce - dodała.

Certyfikat został przyznany placówce na trzy lata. Jednak na tym nie koniec. Grono pedagogiczne, jak i dzieciaki, mają zamiar nadal pogłębiać swoją wiedzę na temat promocji zdrowia.

- To jest pierwszy etap drogi na szczyt. Pierwszym naszym takim celem było zapoznanie ze zdrowym trybem życia i pielęgnowaniem zdrowia. To się udało i uzyskaliśmy certyfikat na trzy lata. Teraz będziemy to wszystko coraz bardziej rozwijać, a następnie starać się o krajowy certyfikat - zaznaczyła Małgorzata Gałan z „Miodowej Chatki”.

Podczas uroczystości odbyło się przedstawienie dotyczące odżywiania i zdrowego trybu życia, które przygotowali mali podopieczni „Miodowej Chatki” razem ze swoimi paniami.

- Jesteśmy bardzo zadowolone,  że dzięki tym wszystkim działaniom i staraniom udało nam się wyrobić w dzieciach postawę zdrowego odżywiania się i stylu życia - powiedziała Weronika Cieślik z „Miodowej Chatki”.


Komentarze