Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mikołaje wybiegają marzenie

06-12-2019, 08:31 admin

Tradycyjnie jak co roku w Rudzie Ślaskiej 6 grudnia odbędzie się Bieg Mikołajów. Nie jest to zwykły bieg, bo spełniający marzenia chorych dzieci. Od 2012 roku udało się to w przypadku m.in. Zuzi, Dominika, Weroniki, Patrycji, Oli, Kacpra, Andżeliki i Alanka. Teraz przyszedł czas na 14-letnią Wiktorię.

Zbliżające się święta to cudowny czas, przepełniony myślami o uszczęśliwieniu małych ludzi, którzy doświadczają na co dzień wielkiego nieraz cierpienia. To oni w dużej mierze spędzają czas w szpitalnych oddziałach zamiast na zabawie lub nauce w szkole. Jednak mimo tego cierpienia, jakiego los im nie oszczędza, cieszą się z każdego radosnego momentu, każdego uśmiechu i gestu dobroci. Najważniejsze jednak jest to, że nie porzucają marzeń i dzięki temu mogą lżej znosić trudne chwile w drodze do wyzdrowienia. – W tym roku nasza uwaga skupi się na dziewczynce, która jest mieszkanką Rudy Śląskiej, o imieniu Wiktoria. Wiktoria ma 14 lat, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach i od pięciu lat walczy z ciężką chorobą, która zdarza się raz na milion osób. Jest to histocytoza, która zaatakowała dziewczynce kręgosłup. Dzisiaj sytuacja jest opanowana, po chemii która zakończyła się w lutym i zabiegu na kręgosłup, została dożywotnia rehabilitacja. Wiktoria jest radosna i bardzo dzielna, więc da sobie radę ze wszystkim, a my mamy szanse jej pomóc i spełnić dziecięce marzenie – mówi Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, która organizuje Bieg Mikołajów.

Marzeniem Wiktorii jest mały przyjaciel, a raczej przyjaciółka – czarno-srebrna suczka rasy sznaucer miniaturowy. Dziewczynka chciałby mieć obok siebie żywe stworzenie, które zrozumie bez słów ciężkie chwile, będzie się domagać pieszczot i długich spacerów oraz z radością będzie czekać przy drzwiach, gdy Wiktoria wróci ze szkoły. – Piesek czeka już w hodowli. Pewnie jest szczęśliwy, że będzie miał kochającą panią. Obie już nie mogą się doczekać pierwszego spotkania. My chcemy spełnić marzenie Wiktorii i mamy cel – 800 zł. Jeśli nazbieramy, pani Monika z dobrym serduszkiem dołoży od siebie 1000 zł. W tym celu też będziemy biegać 6 grudnia w mikołajowych czapkach – mówi Aleksandra Poloczek. – Bądźmy wszyscy na rynku w dzień świętego Mikołaja i razem wystartujmy w biegu charytatywnym o godzinie 11 – zachęca.


Komentarze