Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

MCK - Moc Kultury na scenie i w sieci

01-07-2022, 09:06 JO

Miejskie Centrum Kultury zakończyło realizację projektu pn. „MCK - Moc Kultury na scenie i w sieci”. Dzięki wsparciu uzyskanemu z funduszy europejskich w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury udało się zakupić m.in. kamery 6K, mikser video, interface audio wraz z tabletem do sterowania, urządzenia sieciowe, serwer plików, laptop do streamingu i montażu materiałów video, pętlę indukcyjną do stanowiska sprzedaży biletów, monitor multimedialny, konwertery, statywy itp.

- Pozyskaliśmy także licencje do szeregu oprogramowania, w tym systemów operacyjnych, programów do obsługi zakupionych urządzeń, streamingu czy montażu cyfrowych materiałów audio video w postprodukcji – mówi Patrycja Ryguła-Mańka, specjalista ds. promocji i marketingu w rudzkim MCK-u.

Ponadto w ramach projektu pracownicy Miejskiego Centrum Kultury uczestniczyli w kilkunastu szkoleniach. - W zakresie zwiększania dostępności cyfrowej i informacyjnej zmodernizowaliśmy kod źródłowy strony www i bip, a także pozyskaliśmy filmy uwzględniające obowiązujące standardy dostosowania dostępności instytucji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Przed nami etap dalszej nauki efektywnego wykorzystania sprzętu i poszerzania nabytych doświadczeń już w ramach realizacji strategii rozwoju cyfrowego MCK, która również jest efektem działań projektowych – zapowiada Ryguła-Mańka.


Komentarze