Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Mali, wielcy odkrywcy

02-06-2023, 08:49 Joanna Oreł

Miejskie Przedszkole nr 21 w Wirku nosi imię Młodych Odkrywców. Nazwa ta ma symbolizować chęć i ciekawość odkrywania świata przez najmłodszych. Wtorkowe (30.05), uroczyste nadanie, połączone było z występami artystycznymi przedszkolaków, uczęszczających do tej placówki.

Uroczystość nadania imienia placówce poprzedzona była wnioskiem Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców MP nr 21, a następnie przyjęciem w kwietniu br. uchwały Rady Miasta w tej sprawie. - Imię zostało wybrane spośród 12 złożonych przez rodziców propozycji, a następnie podczas ubiegłorocznego festynu wspólnie głosowaliśmy nad trzema najlepszymi - mówi Anna Kowolik, dyrektor Miejskiego Przedszkola im. Młodych Odkrywców. - Nazwę wybraliśmy taką, ponieważ dzieci są stworzone do tego, żeby się rozwijać, mają swoją naturalną ciekawość świata, nie boją się zadawać pytań, czegoś dotknąć, czy zobaczyć. Imię odzwierciedla ich naturalny potencjał do poznawania otoczenia i uczenia się nowych umiejętności – dodaje.

Do MP nr 21 uczęszcza obecnie po 25 dzieci w pięciu grupach. Przedszkolacy zaprezentowali się podczas uroczystości nadania imienia placówce. - Całe przedszkole zaangażowało się w organizację tego wydarzenia, za co dziękuję. Nie było osoby, która by nie dołożyła swojej cegiełki. Swój duży wkład miała także Rada Rodziców. Otrzymaliśmy też wsparcie ze strony sąsiadującego Zespołu Szkół nr 6, na sali którego mogliśmy wystąpić. Dopisali również goście. Wyszło cudnie i takie też otrzymuję sygnały z zewnątrz – podsumowuje Anna Kowolik. - Będziemy podtrzymywać tę nazwę i rozwijać dzieci w każdym talencie. Wszelkie nasze działania, które będziemy podejmować i realizować, będą ukierunkowane pod wspomniany potencjał dzieci - żeby umożliwiać im odkrywanie świata – dodaje.

- Uroczystość była okazją do zobaczenia występów przedszkolaków i wręczenia im prezentów, które z pewnością będą przydatne podczas codziennych zajęć. Przedszkolakom życzę wielu pozytywnych odkryć, a rodzicom, opiekunom i nauczycielom uśmiechu i tyle pozytywnej energii, co u najmłodszych. Miło było spędzić ten czas z Wami. Dziękuję. Każde takie spotkanie przypomina mi o tym, że to, co robimy dziś, musi cieszyć i służyć teraz, ale też po latach, kiedy dzisiejsze przedszkolaki dorosną – mówi prezydent miasta Michał Pierończyk.

 

 


Komentarze