Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mają powody, żeby kochać ojczyznę

09-11-2018, 09:26 Agnieszka Lewko

„Sto powodów, by kochać naszą ojczyznę” to hasło uroczystości, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w czwartek (8.11) uczniowie zaprezentowali niezwykłą inscenizację nawiązującą do wydarzeń historycznych tamtego okresu oraz popisali się swoimi talentami.

- Świętowaliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a hasłem tej uroczystości było „Sto powodów, by kochać naszą ojczyznę.” Na początku dzieci samodzielnie w klasach pisały swoje propozycje. Każdy napisał dziesięć powodów, dlaczego kocha ojczyznę - tłumaczyła Danuta Tułaj, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 7 i organizatorka uroczystości. - Podczas uroczystej akademii przedstawiliśmy w sumie zebranych aż sto powodów, dzięki którym kochamy naszą Polskę. Pomiędzy tymi prezentacjami odbyły się różnego rodzaju występy - taniec, śpiew i inscenizacja historyczna. Przedstawiliśmy także trzy sylwetki, które były związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości - dodała.

W czwartkowe popołudnie sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. W uroczystych obchodach Dnia Niepodległości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, ale najważniejszą rolę odegrały dzieci, bo to właśnie one zaprezentowały przed publicznością program artystyczny związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- Chcieliśmy, żeby to była uroczystość dzieci, które od miesiąca przygotowywały się do tej uroczystości i dzisiaj właśnie zaprezentowały to, co stworzyły - powiedziała Danuta Tułaj.


Komentarze