Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mają certyfikat na zdrowie

08-12-2017, 11:27 Joanna Oreł

Szkoła Podstawowa nr 7 dołączyła do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Jednak certyfikat ten to „jedynie” potwierdzenie działań, które od lat prowadzone są w placówce, a które uczą najmłodszych zdrowych nawyków i zamiłowania do sportu.

Od wielu lat prowadzimy szeroko zakrojone działania prozdrowotne i profilaktyczne, a dzisiejsza uroczystość jest ich zwieńczeniem. W naszej szkole akcje prozdrowotne obejmują wszystkie klasy i nastawione są na promowanie zdrowego trybu życiu poprzez m.in. samodzielne przygotowywanie zdrowych kanapek, udział w konkursach, czy zajęciach ruchowych – wylicza Katarzyna Bartoń-Lorek, dyrektorka SP nr 8.

Dzięki temu w czwartek (7.12) szkoła otrzymała szczególny certyfikat. – To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, ale muszę podkreślić, że nasze działania na rzecz promocji zdrowia są na stałe wpisane w ideę szkoły bez względu na to, czy walczylibyśmy o przyznanie certyfikatu, czy nie – podkreśla Bartoń-Lorek.

Jeżeli te będą równie udane, szkoła ma także szansę uzyskać Ogólnopolski Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Dodajmy, że wręczenie wyróżnienia było okazją do uroczystej akademii, która odbyła się pod hasłem „Tanecznym krokiem ku zdrowiu”.


Komentarze