Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Magia zielonych róż

15-03-2018, 09:12 Agnieszka Lewko

Finał XXI edycji Konkursu Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży „O Laur Zielonej Róży” odbyła się w środę (14.03) w Muzeum Miejskim im. M. Chroboka. Laureaci tegorocznego konkursu oprócz charakterystycznej zielonej róży, otrzymali także pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz maskotki.

- Mimo tego, że żyjemy w świecie komputerów i telefonów komórkowych to młodzież nie zapomina o potędze literatury. Magia róż działa i nasza rudzka młodzież z wielką chęcią bierze udział w tym konkursie  W tegorocznej edycji wzięło udział ponad sto osób i w  skali kraju jest niezwykłe zjawisko - zaznaczył Jerzy Mazurek, organizator konkursu i jeden z jurorów. 

Symboliczne zielone róże przyznano uczniom w różnych kategoriach wiekowych. Poza tym wręczono także nominacje do  63. Ogólnopolskiego Małego OKR (konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów) i Dużego OKR (konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

- Dziękujemy za liczny udział placówek i zaangażowanie we włożoną pracę. Pielęgnacja kultury i piękna żywego słowa, sięganie do książki, do poezji, jest wyzwaniem we współczesnym świecie - dodał Jerzy Mazurek.


Komentarze