Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Magia teatru w SP nr 22

19-06-2018, 21:50 Agnieszka Lewko

Już po raz 24. W Szkole Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka odbył się Szkolny Festiwal Teatralny. We wtorek (19.06) nowobytomska szkoła zamieniła się w scenę teatralną, na której młodzi artyści, podczas wielkiej gali teatralnej, popisali się swoim talentem aktorskim i wokalnym, dzięki czemu publiczność miała okazję przenieść się w magiczny świat teatru. 

- To dla naszej szkoły bardzo ważne wydarzenie, którego zadaniem jest rozkochanie młodzieży w teatrze i pokazanie jego magii. Dzięki temu młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a przy okazji integruje się. To taka nasza zabawa w teatr  - wyjaśniła Ewa Zieleźnik, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 22.

Tradycją festiwalu od lat jest to, że co roku zaszczycają go goście specjalni - Każdego roku  na naszą wielką galę zapraszamy znanych aktorów, którzy mają śląskie korzenie. Jednak tym razem postanowiliśmy trochę zmienić tę tradycję i zaprosiliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 20, które zaprezentowały niesamowite przedstawienie „Brzydkie kaczątko” - dodała Ewa Zieleźnik.

W czasie trwania festiwalu wyłoniono cztery zespoły w najwyższej kategorii. - Są to dwa zespoły z młodszej grupy, bo od kiedy jesteśmy szkoła podstawową,  podzieliliśmy uczestników na grupę młodszą i starszą. Dodam, że klasa I a i III a z grupy młodszej zdobyły najwyższe wyróżnienie, a jeśli chodzi o grupę starszą to zwyciężył jeden zespół, który przygotował dwa spektakle. Na festiwalowej gali można było podziwiać klasę I a, która  przygotowała  inscenizację wierszyka Jana Brzechwy „Na straganie”, klasa III a popisała się w spektaklu „Kopciuszek szuka księcia”, a klasa III b gimnazjalna w przedstawieniu „Kopciuszek” - podsumowała Ewa Zieleźnik.


Komentarze