Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Magia kolorów w Bykowinie

09-07-2018, 14:45 Agnieszka Lewko

Magia kolorów opanowała planty w Bykowinie. W sobotę (7.07) przy ul. Górnośląskiej było głośno, kolorowo i niezwykle ekspresyjnie. Podczas  Holi Festivalu, który  przyciągnął tłumy emocji nie brakowało.

- Zdecydowaliśmy się zrobić tę imprezę w naszym mieście już po raz drugi, ponieważ w innych miastach cieszy się ona olbrzymim zainteresowaniem. W zeszłym roku Holi Festival odbył się w Nowym Bytomiu, a w tym roku w Bykowinie - zaznaczył Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Ruda Śląska. - Cieszy to, że w festiwalu kolorów biorą udział ludzie w różnym wieku, bo dzieci, młodzież i dorośli - dodał.

 W czasie imprezy uczestnicy posypywali się kolorowymi proszkami przy dźwiękach dyskotekowej muzyki i co  pół godziny na znak dj-a tłum wyrzucali w powietrze proszki  w różnych kolorach, które przemieniły tłum w barwną tęczę.

-  Chcieliśmy przyjść na Holi już w zeszłym roku, ale się nam nie udało, a teraz jesteśmy i bardzo nam się podoba. Myślę, że to fajna impreza, w której może wziąć udział cała rodzina - powiedziała Agnieszka Domańska, która na Holi Festival wybrała się z mężem i dwójka dzieci.


Komentarze