Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Lipcowe śniadania w ogrodzie

29-06-2018, 13:48 admin

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza do swego ogrodu na sobotnie śniadania w plenerze. Zaplanowano szereg atrakcji dla całej rodziny - gry, zabawy, animacje, porady oraz smaczne i tanie menu śniadaniowe.

Pierwsze śniadanie odbędzie się w sobotę, 7 lipca od godz. 11:00. W programie spotkania przewidziano m.in. warsztaty i animacje dla dzieci oraz zabawy dla całych rodzin. Miejska Biblioteka Publiczna oraz Monika Czoik, rudzka autorka książek dla dzieci, zabiorą zebranych na spotkanie czytelnicze z książką. Na miejscu będzie też możliwość skorzystania z masażu, z porad kosmetycznych, dietetycznych oraz prozdrowotnych (na stanowisku dostępne będą alkogogle i narkogogle, będzie można dokonać pomiaru wydolności płuc). Menu śniadaniowe serwować będzie Druid Pub.

Następne spotkania zaplanowane są w kolejne soboty: 14, 21 oraz 28 lipca, zawsze w godz. 11:00 - 13:00. Ich program nastawiony jest na gry i zabawy na świeżym powietrzu zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Spotkaniom towarzyszyć będzie zawsze część warsztatowa, ale też część nastawiona na uzyskanie porad z zakresu różnorodnej tematyki, np. profilaktyki bezpieczeństwa. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 32 248 62 40.

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej już po raz czwarty wdraża w życie pomysł, by przyległy do budynku ogród stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. Projekt otrzymał nagrodę "Słoneczniki", przyznawaną przez portal "Czas Dzieci", dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych, adresowanych do dzieci w regionie.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze