Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

LICYTACJE TRWAJĄ

17-01-2012, 18:56 Administrator WR

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Rudzie Śląskiej dalej – na portalu aukcyjnym Allegro trwają aukcje rudzkiego sztabu WOŚP. Zapraszamy do udziału w licytacjach pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=15173009

 

 

143 tysiące złotych – tyle do tej pory pieniędzy udało się zebrać podczas tegorocznej, jubileuszowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudzie Śląskiej. Niewykluczone, że w tym roku uda się nam zebrać więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. W 2011 roku WOŚP zebrała w Rudzie Śląskiej około 150 tysięcy złotych.

Ostateczna kwota znana będzie dopiero po policzeniu pieniędzy ze wszystkich puszek i zakończeniu licytacji. Na rzecz orkiestry kwestowało, pomimo nieciekawej pogody, około 500 wolontariuszy. Chętnych było jeszcze więcej. W jednej ze szkół zabrakło dla nich specjalnych skarbonek. Każdemu z wolontariuszy udało się zebrać do nich średnio po około 250 złotych, ale rekordzistom nawet ponad 900 złotych. Mieszkańcy Rudy Śląskiej nie żałowali pieniędzy. Podczas finału na ulicach miasta trudno było spotkać ludzi bez przyklejonego do ubrania, czerwonego serduszka - symbolu WOŚP.

 


Komentarze