Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kulturalne generacje

23-10-2017, 13:42 Agnieszka Lewko

 „Generacje" to tytuł projektu, którego celem była aktywizacja kulturalna oraz integracja seniorów oraz młodzieży. W ramach projektu odbyły się warsztaty teatralne, komputerowe i fotograficzne, plastyczne i rękodzieła, a także tańca użytkowego i tańca w kręgu. Uczestnicy wzięli także udział w plenerze malarskim i fotograficznym. W minioną niedzielę (22.10) w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbyło się podsumowanie projektu.

- Ten projekt pozwolił zintegrować się ludziom starszym z młodzieżą, a poza tym pozwolił rozwinąć się w wielu dziedzinach i  zaprezentować swoje talenty - zaznaczyła Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty. - Warto dodać, że przedsięwzięcie to cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że wzięło w nim udział ponad sto osób. Ta integracja pozwoliła młodym ludziom oswoić się ze starością, ale także nauczyć się pasji życia od ludzi starszych. Z kolei starsi mogli przekazać młodym cenne doświadczenia życiowe i nauczyć wielu rzeczy - dodała

Zajęcia odbywały się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty oraz w siedzibie Stowarzyszenia Pro Ethica. Na realizację projektu pozyskany został grant ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Edukacja kulturalna 2017”.


Komentarze