Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

K.S. 27 Orzegów na kartkach papieru

23-03-2018, 08:57 Agnieszka Lewko

O historii klubu sportowego K. S. 27 Orzegów oraz sporcie orzegowskim można było usłyszeć we wtorek (20.03) w Muzeum Miejskim im. M. Chroboka. W placówce odbyło się spotkanie z autorami książki „Historia K.S. 27 Orzegów”, czyli Krzysztofem Gołąbem, Jerzym Poradą i Ernestem Talagą.

- Książka ta powstała z sympatii i miłości do małej ojczyzny. Chcemy przypomnieć mieszkańcom Rudy Śląskiej, że sport w Orzegowie istniał od bardzo dawna. To jest właściwie książka o całym orzegowskim sporcie, ale z naciskiem właśnie na K.S. Orzegów - zaznaczył Krzysztof Gołąb, jeden z autorów książki. - Skupiamy się przede wszystkim na nieistniejącym już klubie sportowym K.S.27 Orzegów. Klubie, który powstał w 1927 roku, a działał do lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku i skupiał wiele sekcji, gdzie dominującymi w okresie międzywojennym była piłka nożna i boks - dodał.

Podczas spotkania promocyjnego w muzeum można było nie tylko posłuchać o sporcie orzegowskim i samej publikacji, ale również pooglądać plansze ze zdjęciami nawiązującymi do K.S.27 Orzegów, a także kupić wspomnianą książkę w cenie 20 zł. Kto nie miał okazji podczas spotkania, może ją jeszcze  nabyć w muzeum lub w siedzibie Towarzystwa Miłośników Orzegowa w takiej samej cenie.   


Komentarze