Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolędowy "Słowiczek"

13-01-2020, 13:35 Agnieszka Lewko

Chór mieszany „Słowiczek" świętował 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w niedzielę (12.01) w siedzibie chóru odbył się nastrojowy koncert kolęd i pastorałek, podczas którego można było poczuć atmosferę minionych świąt Bożego Narodzenia

- To już taka tradycja naszego chóru, że jubileuszu nie świętujemy tylko jednym koncertem, ale chcemy to bardziej celebrować i przeżywać, stąd pomysł, żeby koncertów było więcej - podkreślił Sebastian Pustelnik, członek chóru „Słowiczek”. - Pierwszy koncert jubileuszowy związany był z historią chóru, drugi był oparty przede wszystkim na poezji jednego z chórzystów, a dzisiejszy koncert to przegląd kolęd i pastorałek - dodał.

Wraz z członkami chóru pod batutą dyrygent Barbary Orlińskiej, wystąpili uczniowie Rytmiki oraz Zespół Wokalny z Bytomskiego Ogniska Artystycznego, a także solo Aneta Szulc, Wiktoria Pukocz, Karolina Kubica, Marta Kubica oraz Magdalena Gościcka. Z kolei o akompaniament zadbała Teresa Pięta. Podczas koncertu można było podziwiać wystawę przygotowaną przez Iwonę i Sebastiana Pustelników.


Komentarze