Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolędowanie po raz 25!

07-01-2020, 15:25 Joanna Oreł

Ćwierćwiecze obchodzi w tym roku tradycyjne już Rudzkie Spotkanie Kolędowe. W ubiegłą niedzielę (5.01) w parafii pw. Ducha Świętego na Czarnym Lesie spotkali się muzycy wraz z mieszkańcami m.in. naszego miasta, by wspólnie jeszcze raz świętować muzycznie bożonarodzeniowy czas.

- To już 25. spotkanie, a więc jubileuszowe. Z racji tego tegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą, w trakcie której wystąpiły zaproszone zespoły oraz wykonawcy. Taka też jest idea tego spotkania - żeby zespoły i schole parafialne mogły spotkać się i wspólnie z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami kolędować - podkreśla Grzegorz Gros, pomysłodawca wydarzenia i dyrygent scholi „Duchu Ogniu”.

Kolędowanie nie zakończyło się podczas mszy świętej, lecz kontynuowano je również po jej zakończeniu. W tym roku zaproszenie na Rudzkie Spotkanie Kolędowe przyjęło pięć zespołów oraz czterech wykonawców, czyli w sumie ponad 100 uczestników. Głównie to artyści z Rudy Śląskiej, ale w kościele na Czarnym Lesie kolędowała także schola z Górki Klasztornej.


Komentarze